سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳

رییس بنیاد شهید: جانبازان بالای ۵۰ درصد در منازل واکسن آنفلوانزا دریافت می کنند

نسخه مناسب چاپارسال توسط ایمیلنسخه PDF

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمهیداتی جهت ارائه واکسن آنفلوانزا به جانبازان بالای ۵۰ درصد و خانواده های شهدا در نظر گرفته شده که این امر در منازل آن ها انجام می شود.

سعید اوحدی بعدازظهر سه شنبه در آیین امضاء تفاهمنامه تأمین مسکن خانواده شهدا و امور ایثارگران گلستان اظهارکرد: برنامه ریزی شده برای مسکن خانواده شهدا و ایثارگران با همکاری وزارت راه و شهرسازی و استانداری‌ها تا پایان سال ۴۶ هزار خانه برای ایثارگران و خانواده شهدای کشور ساخته شود که البته تلاش می کنیم این تعداد به ۵۰ هزار واحد برسد.

طبق گفته وی با بهره برداری از این واحدها، تعداد منازل ساخته شده ایثارگران و خانواده های شهدای ۲۰۰ درصد بیشتر خواهد شد.

اوحدی توضیح داد که برای در اختیار قراردادن این منازل ۵۰ هزار وام مسکن به متقاضیان پرداخت می شود.

وی گفت: هزار مورد اشتغال و هزار واحد مسکونی جهت جامعه ایثارگری استان تعهد ما است که مقرر شده آن ها را تأمین کنیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: باید با همکاری نمایندگان مجلس چند حکم ارزشمند در خصوص اشتغال جامعه ایثارگری در احکام برنامه هفتم توسعه گنجانده شود تا اشتغال در زمینه بکارگیری فرزندان جامعه ایثارگری شتاب بگیرد.

اوحدی بیان کرد: جامعه ایثارگری طی دو سال گذشته مشکلاتی را برای بیمه داشته که براساس توافقات صورت گرفته با سازمان برنامه و بودجه این امر مرتفع شد.

وی اضافه کرد: با همکاری اورژانس کشور تمهیداتی جهت ارائه واکسن آنفلوانزا به جانبازان بالای ۵۰ درصد و خانواده های شهدا در نظر گرفته شده است که به منظور پیشگیری از کرونا این امر در منازل آن ها انجام می شود.